fbpx

Dobšinského rozprávkový Gemer

ilustračný obrázok - logo súťaže

Vo výsledkovej listine nájdete odkazy na ocenené súťažné diela.

Literárnu autorskú súťaž „Dobšinského rozprávkový Gemer“ organizujeme už tradične na počesť slávneho rodáka gemerského regiónu – Pavla Dobšinského – pedagóga, spisovateľa, básnika a zberateľa ľudových rozprávok. Súťaž prebieha v dvoch žánroch (poézia a próza) a v troch vekových kategóriách.

Napriek „koronakríze“ aj do 21. ročníka súťaže sa zapojilo 10 škôl z okresov Rimavská Sobota a Revúca: ZŠ P. K. Hostinského, Evanjelická ZŠ Zlatice Oravcovej, ZŠ Š. M. Daxnera, ZŠ Pavla Dobšinského z Rimavskej Soboty, ZŠ s MŠ Ožďany, ZŠ Dr. V. Clementisa z Tisovca, ZŠ ul. Klokočova z Hnúšte, ZŠ  Hviezdoslavova 1 z Revúcej, ZŠ P. J. Šafárika z Tornale, Stredná odborná škola z Hnúšte.

Od 46 autorov sme dostali 50 súťažných  prác, ktoré hodnotila trojčlenná odborná porota v zložení:
Ing. Milana Jutková – predseda poroty
Drahomíra Plichtová
PhDr. Ľubomír Šárik

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže s odovzdaním diplomov, cien a ďakovných listov bolo plánované 28. októbra v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Pre nepriaznivú pandemickú situáciu sme podujatie nemohli uskutočniť prezenčne, ale aj touto cestou gratulujeme oceneným a naše poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a tiež pedagógom, že si našli čas a zapojili sa do súťaže.

Dobšinského rozprávkový Gemer 2021 – výsledky literárnej autorskej súťaže

POÉZIA

I. kategória
1. miesto: Nina Podušková (ZŠ Š. M. Daxnera, Rimavská Sobota): Žaba
2. miesto: Ján Šotek (ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec): Násobilka
3. miesto: Matej Janíček (ZŠ s MŠ Ožďany): UFO
3. miesto: Adrián Kovács (ZŠ Š. M. Daxnera, Rimavská Sobota): Zelený šampión

II. kategória
1. miesto: Milan Mucha (ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec): Život
2. miesto: Lea Daniela Hašková (ZŠ s MŠ Ožďany): Víla snov
3. miesto: Katarína Keletiová (ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec): Hádanka

PRÓZA

I. kategória
1. miesto: Zsófia Polóni (ZŠ P. Dobšinského, Rimavská Sobota): O modrej čiapočke
2. miesto: Simona Katreniaková (ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec): Kométka
3. miesto: Matúš Pirek (ZŠ P. K. Hostinského, Rimavská Sobota): Ovce

II. kategória
1. miesto: Tatiana Kováčová (ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec): Sokol
2. miesto: Diana Kotová (ZŠ P. J. Šafárika, Tornaľa): Effy a šesť stratených dimenzií
3. miesto: Adriana Mirgová (ZŠ P. J. Šafárika, Tornaľa): Nečakaný zvrat

III. kategória
1. miesto: Nikola Romšáková (SOŠ Hnúšťa): Dom hrôzy a jeho tajomné izby
2. miesto: Michaela Oláhová (SOŠ Hnúšťa): 3 práce
3. miesto: Rebeka Dovalová (SOŠ Hnúšťa): Môj najhorší zážitok

Zdieľam