Slovenské mitrovanie 2019

Slovenské mitrovanie – 26.10.2019

Srdečne Vás pozývame na ukončenie pastierskej sezóny:🐑 SLOVENSKÉ MITROVANIE🕰 26.10.2019 od 10:00 hod.📌 Veľké Teriakovce, Salaš pod MaginhradomFB stránka podujatia: https://www.facebook.com/events/484210505632456/

Uverejnil používateľ MAS MALOHONT Pondelok 21. októbra 2019
Videopozvánka podujatia

Ako sa strihajú ovce, ako sa vyrába bryndza, čo všetko sa dá vyrobiť z ovčej vlny či aké dobroty sa dajú uvariť z jahňaciny – to a ešte oveľa viac budete môcť vidieť, zažiť i ochutnať počas symbolického ukončenia pastierskej sezóny v regióne Gemer-Malohont. Nebudú chýbať ani regionálne produkty, kultúrny program a sprievodné aktivity. Bodkou na záver bude sprievod bačov a valachov ukončený vyúčtovaním s majiteľom oviec.

Organizátormi podujatia sú Miestna akčná skupina MALOHONT, Salaš pod Maginhradom Veľké Teriakovce a Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s odborným garantom, ktorým je Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a ďalšími partnermi. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj a k podpore podujatia prispela aj viac ako desiatka sponzorov.

Podujatie sa koná za každého počasia.

Viac informácií na: www.malohont.sk a na FB stránke podujatia.