Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Deň filmu a divadla v Klenovci

Milí priaznivci filmu a divadla, srdečne Vás v mene všetkých organizátorov pozývame na DEŇ FILMU A DIVADLA, 16.11.2017, do Klenovca. Už 6. krát organizujú o. z RODON Klenovec, Obec Klenovec, Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote podujatie na počesť 2. slovenského filmu Strídža spod Hája, ktorý v Klenovci natočili a v roku 1922 uviedli klenovskí filmári Barto a Jamriška. Gemersko - malohontské osvetové stredisko v rámci projektu Takto vidím ja realizuje filmové tvorivé dielne pre deti a získava tak mladých zanietencov pre filmovú tvorbu. Dňa 16.11.2017 tak Kultúrny dom v Klenovci ožije filmom a divadlom. Program podujatia začína už od 9:00 prezentáciou a výstavou, dostupnými materiálmi a informáciami o filme Strídža spod Hája. Od 10:00 lektorka Jaroslava Jelchová bude prezentovať žiakom ZŠ 1. - 3. ročník Filmový kabinet deťom, projekt Asociácie slovenských filmových klubov. O 14:00 našu Materskú školu v Klenovci navštívi Šašo Fifo, Vierka a začarované prasiatka - TOUR 2017.

Od 17:00 pozývame širokú verejnosť na prezentáciu audiovizuálnej tvorivej dielne, v rámci projektu Gemersko - malohontského osvetového strediska Takto vidím ja s koordinátorkou projektu Kristínou Lendvorskou. Projekt Takto vidím ja bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

V tento predvečer uvedieme aj krátky študentský film Koriny Slatinskej z Klenovca Hŕstková polievka a ďalšie úspešné filmy z regiónu. Záver podujatia bude patriť divadelnému predstaveniu Lekárske tajomstvo v podaní Divadla J. G. Tajovského zo Zvolena. Vstupné na divadelné predstavenie je 3,00 €, predpredaj vstupeniek je v KD v Klenovci v pracovných dňoch. Podujatie realizujeme s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Autori a koordinátori projektu Jaroslav a Stanislava Zvarovci sa tešia na Vašu účasť.

Divadelné predstavenie Lekárske tajomstvo

Divadelné predstavenie Lekárske tajomstvo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram