Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Dedina ožíva

Obec Drienčany, Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, o. z. VALGATA Drienčany, o. z. DHZ Drienčany, Vás pozývajú 23. júla 2016 do Drienčan, na XIII. ročník kultúrno-spoločenského podujatia DEDINA OŽÍVA.

Program podujatia: od 9.00 Slávnostné otvorenie starostom obce, účinkujú fujaristi: Roman Košičiar z Tisovca a Dušan Ceber z Rimavskej Soboty. Od 10:00 sa v Evanjelickom kostole predstavia deti v pásme slova a hudby a spevák ľudových piesní Juraj Matiaš. Od 11.00 v programovom bloku Na dedine dobre sa predstavia Kokavskí heligonkári a účastníci hudobných a tanečných dielní Muzičky a Malí tanečníci. Od 14:00 v programovom bloku Medzi dvoma vŕšky sa predstavia heligonkár Ferko Poprovský a Miriam Kučerková z Teplého Vrchu, Folklórny súbor STROMÍŠ z Vlachova, Ján AMBRÓZ a Ľudová hudba BORIEVKA z Banskej Bystrice. Programom sprevádzajú ľudoví rozprávači Mária Kropáčová a Juraj Matiaš.
Návštevníkov podujatia pozývame aj na sprievodné akcie a to do kulinárskych dvorov, na Pouličné divadlo VEĽKÁ RODINKA: Kameňožrút, Lomidrevo a Valibuk; do Drienčanského krasu, na Rozprávkové slnečné hodiny, Pozorovanie slnka (GH Rimavská Sobota), Ringišpír, Rozprávkový labyrint, Múzeum rozprávky a tvorivé dielne pre deti na Pamätnej fare Pavla Emanuela Dobšinského, „Z rozprávky do rozprávky“ – tvorivé dielne pre deti (GMOS Rimavská Sobota), Jarmok tradičných remesiel, Múzeum rozprávky P. E. Dobšinského, Maľovanie na tvár, Aquazorbing.
Na podujatí bude prebiehať súťaž o najrozprávkovejší dvor!
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj. Mediálnymi partnermi podujatia sú Gemerská mediálna spoločnosť www.rimava.sk, TV Rimava, RTVS Rádio Regina.

Tešíme sa na Vás v rozprávkových Drienčanoch.

Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka GMOS Rimavská Sobota

Plagát Dedina pre web

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram