Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Čarovná studnička

Milí priaznivci ľudového,  

 V priestoroch Gemersko – malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote - kultúrnej inštitúcii Banskobystrického samosprávneho kraja sa 2. decembra 2023, od 16:00 uskutočnilo podujatie pod názvom Čarovná studnička.

Zvykoslovie a Vianočné zvyky sme si pripomenuli vďaka folklórnym kolektívom, ktorým počas vystúpení tlieskala plná sála divákov. Na štedrovečernom stole nechýbal bochník chleba, oblátky, jabĺčko, cesnak, oriešky či spevník. Zaznela i modlidba.

V rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia uvedieme vianočné zvykoslovie a zvyky zimného slnovratu.

V programe účinkovali Detské folklórne súbory Hájiček, Hájik a Folklórna skupina Lieščina z Rimavskej Soboty, Detský folklórny súbor Čížiček z Tisovca, Detský folklórny  súbor Hviezdička z Hnúšte, Ľudová hudba pod vedením Radoslava Dusu, Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte, Detský folklórny súbor Zornička z Klenovca, Ľudová hudba, ženská a mužská spevácka skupina FS Vepor z Klenovca.

Atmosféru dotváral vianočný stromček, vianočný punč i remeselníci – Karolína Krišková z Tisovca s paličkovanou čipkou, Ondrej Bútor z Klenovca výrobky z dreva, Boris Slatinský z Klenovca sviečky zo včelieho vosku a ďalšie produkty, Patrícia Cavarová z Tisovca vyšívané gule, Anna Agocsová z Hajnáčky vyšívané výrobky, Dušan Petro z Revúcej kožené výrobky.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram