Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Deň tanca 2019

DEŇ TANCA 2019 - HNÚŠŤA 16.03.2019

Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Hnúšti, usporiadali 15. marca 2019 regionálnu súťažnú prehliadku moderného tanca pod názvom DEŇ TANCA. Prehliadky sa zúčastnilo 115 detí.

Na krajskú súťaž do Žiaru nad Hronom postúpili v Zlatom pásme tanečné skupiny: v II. kategórii: 4. vekovej skupine ECHO pri MsKS Hnúšťa s choreografiou CRIME CREW, v 2. vekovej skupine JUGA pri ZUŠ v Rimavskej Sobote s choreografiou Dum De Dum a v 3. vekovej skupine s choreografiou R.N.B.W..

V III. kategórii v 4. vekovej skupine postup na krajskú súťaž získala tanečná skupina ECHO pri MsKS v Hnúšti, s choreografiou IDENTITA. V IV. kategórii v 2. vekovej skupine získali strieborné pásmo tanečná skupina SWALLOWS zo ZUŠ v Revúcej a JUGA zo ZUŠ v Rimavskej Sobote. Hosťami prehliadky v nesúťažnej časti boli deti z MŠ Nábrežie Rimavy z Hnúšte, ktorých porota doporučila na krajskú súťaž.

Nesúťažne sa ďalej predstavili tanečníci zo Špeciálnej základnej školy v Klenovci a rómsky súbor ROMANO DROM z Hnúšte. Odborná porota pracovala v zložení: Judita Frantová, odborná pracovníčka pre tanec z Pohronského osvetového strediska v Žiari nad Hronom, tanečník Matej Škoda - Bios, tanečníčka Lucia Zvarová. Všetkým ďakujeme za účasť a želáme veľa úspechov v ďalšej tvorivej činnosti.

Mgr. Stanislava Zvarová,
odborná pracovníčka pre folklór

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram