fbpx

Divadlo očami detí 2020

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej každoročne vyhlasuje súťaž Divadlo očami detí.

Do súťaže je možné zasielať maľby, kresby, priestorové práce. Odporúčané námety súťaže zvyčajne sú: rozprávka na javisku, divadelné scény, rozprávkové postavičky, kostýmy, maňušky, masky alebo divadelné plagáty a pozvánky. Súťaží sa v troch vekových kategóriách – pre materské a základné školy to sú: I. kategória do 6 rokov, II. kategória 7 až 10 rokov a III. kategória pre žiakov vo veku 11 až 15 rokov. Práce zasielané zo základných umeleckých škôl sa posudzujú zvlášť.

Súťaž sa tradične koná spolu pre okresy Rimavská Sobota a Revúca. V roku 2020 sme ju ešte stihli vyhlásiť, žiaľ, termín doručenia prác bol už v polovici marca a vyhodnotenie koncom marca. Je nám veľmi ľúto, že sme nestihli súťaž Divadlo očami detí z dôvodu vlaňajšej krízovej situácie vyhodnotiť a dokončiť.

Napriek všetkému sme však dostali vyše 50 výtvarných diel zo škôl v okrese Rimavská Sobota. Výstava súťažných diel býva na jar v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Revúcej vždy v termíne konania súťaže detských divadelných súborov Detská divadelná Revúca. Túto súťaž sme nemohli zrealizovať ani v roku 2020, a žiaľ, ani v tomto roku.

Bola by však škoda, aby práce detí len tak „zapadli prachom“, prinášame vám virtuálny výber zo súťažných prác z rimavskosobotského okresu, ako také malé ocenenie autorom za tvorbu. Všetkým za účasť ďakujeme a prajeme veľa ďalších tvorivých úspechov.

Súťaž Divadlo očami detí však neostane len tak – už čoskoro prinesieme všetky potrebné informácie k tohtoročnej súťaži.

Zdieľam