Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Fašiangy v Dome osvety

Čarovná studnička v sobotu 28. januára 2023 zaplnila Dom osvety

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote - kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja v sobotu 28. januára 2023 v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, realizovalo podujatie Fašiangy v Dome osvety. V programe sa predstavili Folklórny súbor Háj z Rimavskej Soboty, fujarista Dušan Ceber z FS Rimavan z Rimavskej Soboty, Ženská spevácka skupina Lieščina z Rimavskej Soboty, heligonkári Juraj Krahulec st. z Kokavy nad Rimavicou, Peter Klajban z Hrachova, Adam Valaskai z Babinca, sólistka speváčka Dominika Husárová z Hrnčiarskych Zalužian, sólista spevák Juraj Haška z Horného Tisovníka, Ľudová hudba a ženská spevácka skupina Folklórneho súboru Vepor z Klenovca, ako aj heligonkári tohto súboru Miriam Lásková, Kristián Pockľan, Viktor Brádňanský. Slovom sprevádzal Juraj Genčanský. Scenár a réžia Stanislava Zvarová, Viktor Brádňanský. Zvuk Robert Ligárt, Martin Nvoška.

V rámci podujatia, v spolupráci s Miestnou akčnou skupinou Malohont a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Gemer sa konalo aj slávnostné odovzdanie certifikátov regionálnej značky Gemer - Malohont. Ďakujeme za spoluprácu. Majiteľom získaných certifikátov želáme veľa úspechov v ich činnosti, uchovávaniu remeselných tradícií a rozvíjaniu regiónu Gemer - Malohont. Všetkým účinkujúcim želáme veľa zdravia a síl pri ďalšej činnosti. Poďakovanie patrí aj návštevníkom a hosťom a tešíme sa na ďalšie aktivity v Dome osvety.

Za fotografie ďakujeme Jaroslavovi Zvarovi a Dr. Romanovi Artimovi

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram