Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemerská podkovička + fotogaléria

Už tradične usporiadalo Gemersko-malohontské osvetové stredisko Rimavská Sobota v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej každoročne očakávaný Festival detských folklórnych súborov s názvom Gemerská podkovička, ktorý z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Festival sa konal 13. októbra 2017 v Kultúrnom dome v Revúcej. Dopoludnie bolo venované žiakom základných škôl z Revúcej s cieľom oboznámiť sa s možnosťami uchovávania tradícií, činnosťou detských folklórnych súborov. Následne sa i členovia detských folklórnych súborov zúčastnili interaktívnej prednášky o tradíciách na Gemeri-Malohonte a s prezentáciou zvonkohry.

Gemerská podkovička je dôstojnou spomienkou na folkloristku Evu Skalskú pôsobiacu v regióne. Súčasťou celodenného podujatia bola i pietna spomienka na mestskom cintoríne o 14,00 hod.

Popoludní sa všetky priestory kultúrneho domu v Revúcej ozývali detským veselým džavotom - všetci sa pripravovali na večer. O 17,00 hod. zavládlo ticho a po potlesku na povzbudenie javisko patrilo deťom. Vo večernom programe sa predstavili s novými choreografiami detské folklórne súbory Podkovička, Lieskovček a Hájik z Rimavskej Soboty, Zrkadielko z Hnúšte, Čížiček z Tisovca, Zornička z Klenovca a Lykovček z Revúcej. Za rezkého sprievodu detských ľudových hudieb z Hájika a Lykovčeka v hľadisku diváci sledovali, ako pred nami ožívajú tradície z celého regiónu. Na javisku následne všetkých takmer dvesto účinkujúcich uzavreli program spoločnou piesňou.

Ďakujeme všetkým vedúcim detských folklórnych kolektívov, ktorí svoj voľný čas venujú deťom, všetkým rodičom, ktorí malých folkloristov z záľube podporujú a všetkým tým, ktorí svojim pričinením prispeli k tomu, aby sme aj tento ročník Festivalu detských folklórnych súborov Gemerská podkovička úspešne zvládli.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram