Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Jarné včielky

11. marca 2021

Jar nám pomaličky klope na dvere a preto sme sa rozhodli, že si v dnešnej online tvorivej dielni vyrobíme milú jarnú dekoráciu, pri ktorej sa určite dobre zabavíte aj s vašimi detičkami.

Na jej výrobu budeme potrebovať: hlinený miničrepník, polystyrénové vajíčko, čiernu, žltú, bielu akrylovú farbu, biely kartón (ak nemáte môže byť aj hnedý a namaľujete ho bielou akrylovou farbou), obyčajnú ceruzku, nožnice, čierny drôtik, čiernu fixku, štetec, tavnú pištoľ.

Postup je nasledovný:

Hlinený miničrepník si rozdelím na štyri rovnaké vodorovné časti a ceruzkou si nakreslím prúžky (aby sa vám ľahšie značilo, môžete si pomôcť krajčírskym metrom). Na polystyrénové vajíčko si nakreslíme kontúry hlavy včielky.

Tvár včielky namaľujeme nažlto, ostatné časti hlavy na čierno. Horný okraj črepníka si namaľujeme na čierno a ostatné striedavo na žlto a čierno. Vajíčko aj črepníky si môžete premaľovať 2 alebo 3 krát, aby boli farby pekné sýte.

Na kartón si nakreslíme krídla (v prípade, že nemáme biely kartón, môžeme ho namaľovať bielou akrylovou farbou). Vystrihneme krídla a okolo obvodu dokreslíme prerušovanú čiaru. Krídla preložíme na polovicu a v záhybe ich prilepíme k zadnej časti črepníka.

Na vymaľovanú tvár včielky namaľujeme bielou akrylovou farbou (prípadne bielou fixkou) oči, čiernou fixkou nakreslíme ústa, nos a dokreslíme oči. Odstrihneme si cca 3 cm čierneho drôtika, konce zatočíme a zapichneme do hlavy včielky.

Jarná včielka je hotová. Prajeme krásne chvíle strávené pri tvorení 🙂

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram