Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Muzičky a Malí tanečníci - tvorivé dielne v Klenovci

Občianske združenie RODON Klenovec, Národné osvetové centrum, Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, v spolupráci s obcou Klenovec realizujú v čase od 16. - 23. júla 2016 v Klenovci dva projekty pre talentované deti a mládež.

Pre nadaných tanečníkov sa realizujú tanečné tvorivé dielne Malí tanečníci, na ktorých sa bude zdokonaľovať v ľudovom tanci 20 detí od 10 rokov z detských folklórnych súborov: Mladosť z Klenovca, Radosť a Kornička z Trenčína, ZUŠ a Ďumbier z Liptovského Mikuláša, Železiarik z Košíc, Kopaničiarik z Myjavy, Čakanka z Nového Mesta nad Váhom.

O odborný rast tanečníkov sa budú starať odborní lektori, taneční pedagógovia a choreografovia: Agáta Krausová, Slavomír Ondejka, Lenka Konečná, Pavol Konečný. Deti sa budú učiť a následne prezentovať typy tancov z regiónu Myjava a Horný Liptov.

Pre detské ľudové hudby sa realizujú hudobné tvorivé dielne MUZIČKY, ktoré sa organizujú po 14-ty krát. Cieľom projektu je vzdelávanie členov detských ľudových hudieb v zachovávaní hudobných nárečí regiónov a v interpretačných zručnostiach. O odborný rast detí sa postarajú muzikanti, lektori: Michal Zelinka, Zuzana Holiková, Michal Verony.

V rámci voľnočasových aktivít budú poznávať prírodné a kultúrne dedičstvo nášho regiónu a vďaka lektorom remesla aj remeselné techniky. O animačné aktivity sa bude starať animátor Viktor Brádňanský, Tomáš Husár, Ladislav Konečník.

Verejnosť pozývame na záverečnú prezentáciu tvorivých dielní  Muzičky a Malí muzikanti, ktoré sa uskutočnia v obci Klenovec 22. júla 2016 (piatok) od 18:00 a v obci Drienčany 23. júla 2016 (sobota) od 11:00 v rámci podujatia Dedina ožíva.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Národné osvetové centrum.

Tešíme sa na stretnutie s Vami pri prezentácii talentov v tanci a hudbe.

Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka GMOS

Malí tančeníci 2016MUZIčKY plagát 2016

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram