Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Prehliadka dychových hudieb

Rok 2016 je rokom hudby. Leto, ako také, je časom dlhých teplých večerov, posedení a zábavy. Gemersko-malohontské osvetové stredisko Rimavská Sobota a Mesto Tisovec v piatok 10. júna 2016 ponúklo možnosť, ako skombinovať tieto dva fakty, aj keď už má človek o niečo (a možno aj oveľa) viac, ako dvadsať.

Na 24. ročníku regionálnej prehliadky dychových hudieb Gemera-Malohontu s názvom po významnom človeku nášho regiónu, Jánovi Plichtovi sa prezentovali dychové hudby RS 6 a Tanečný orchester "Sobotienka" z Rimavskej Soboty, Hradovanka z Tisovca, Magnezitár z Jelšavy a Dychová hudba Mesta Hnúšťa. Zlatým klincom v závere Festivalu Janka Plichtu bolo vystúpenie dychovej hudby Popradčanka z Popradu, pri ktorom sa na parkete pred pódiom zvŕtalo nemálo tanečných párov.

Účinkujúce dychovky nám opäť potvrdili, že dychová hudba má v žánrovej palete svoje nepopierateľné pevné miesto a neholdujú len jej hudobníci skôr narodení. Medzi skúsenejšími dychovkármi sme si mohli vypočuť aj mladších, ba i tých najmladších z Tisovskej Základnej umeleckej školy.

Vynikajúcu atmosféru, ktorú spestrili aj Tisovské Mažoretky a Mažoretčatá neskazilo ani nepriaznivé počasie, kvôli ktorému sa Festival Janka Plichtu z nádvoria Daxnerovho domu musel presunúť do priestorov Kultúrneho domu.

Gemersko-malohontské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja ako organizátor regionálnej prehliadky má už teraz veľa plánov na budúci, jubilejný 25. ročník Festivalu Janka Plichtu.

Prehliadku z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

 

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram