Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Prehliadka speváckych zborov v Tisovci

V piatok 7. decembra 2018 kultúrny dom v Tisovci privítal spevácke zbory z regiónu aj širšieho okolia. V rámci prehliadky speváckych zborov dospelých Daxnerov Tisovec sa v predvianočnej atmosfére predstavili svojimi vystúpeniami spevácke zbory BONA FIDE a BLAHA LUJZA z Rimavskej Soboty, Vokálne kvarteto z Rimavskej Soboty, spevácky zbor QUIRIN z Revúcej, OZVENA z Lučenca, mužský spevokol Dr. Samuela Daxnera z Tisovca a ako hosť vystúpil Miešaný spevácky zbor ROZKVET z Prievidze.

Podujatie, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia sa nieslo v slávnostnej atmosfére - práve zborový spev je akousi neodmysliteľnou súčasťou obdobia očakávania najkrajších sviatkov v roku. Prítomní tak mali možnosť aspoň na chvíľu sa zastaviť, zamyslieť nad ubehnutým rokom a prostredníctvom krásnych melódií pookriať a pripraviť tak svoju myseľ na Advent.

Súčasťou podujatia je tradične aj predajná výstava Vianočná nálada, na ktorej sa stoly plnili jedinečnými a krásnymi maličkosťami vďaka šikovným rukám ľudových remeselníkov z Tisovca i okolia.

Pri zažatých sviečkach, za prítomnosti všetkých speváckych zborov, odznela spoločná skladba Tichá noc, svätá noc a ukončila toto podujatie, ktoré opäť ukázalo krásu a vzácnosť zborového spevu. Za vystúpenie poďakovali všetkým účastníkom prehliadky riaditeľka GMOS Mgr. Darina Kišáková a primátorka Mesta Tisovec Mgr. Irena Milecová a spoločne odovzdali ďakovné listy.

Veľká vďaka patrí všetkým speváckym zborom, ktoré svojou neúnavnou prácou a energiou, ktorú vkladajú do svojich vystúpení dokážu vylúdiť úsmev i slzu v každom, kto sa započúva do ich melódií. Tešíme sa na ďalší ročník prehliadky Daxnerov Tisovec v roku 2019!

Fotogaléria na webovej stránke mesta Tisovec: fotogaléria

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram