Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Regionálna súťaž a prehliadka hudobného folklóru

V sobotu 14. septembra 2019 sa konala regionálna súťažná prehliadka Nôty Gemera a Malohontu v Mestskom dome kultúry v Jelšave. Je to postupová súťaž, vyhlasovateľom celoslovenskej postupovej súťaže pod názvom Vidiečanova Habovka je Národné osvetové centrum. Organizátorom regionálnej súťažnej prehliadky bolo Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Účinkujúci sa predstavili v dvoch kategóriách: sólisti speváci a spevácke skupiny. Prezentovalo sa 102 účinkujúcich z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Súťažnú prehliadku hodnotila odborná porota v zložení: predsedníčka Prof. Ing. Anna Šatanová, CSc., speváčka podpolianskych ľudových piesní. Členovia poroty muzikanti a speváci Ing. Ján Mak a Ing. Ondrej Hlaváč.

Účinkujúci skončili s nasledovným hodnotením: v kategórii sólisti speváci získali bronzové pásma Anna Hrbálová z Revúčky, duo Jarmila Repáková a Lucia Derďáková z Revúčky, Milan Kubej a Ján Mihalko z Revúčky; strieborné pásmo: Ladislav Moravčík z FS Lykovec z Revúcej, zlaté pásmo Viktor Brádňanský, zlaté pásmo s postupom na krajskú súťaž Lucia Zvarová, zlaté pásmo s priamym postupom na krajskú súťaž Ján Kožiak, všetci traja z Klenovca.

V kategórii speváckych skupín získali bronzové pásmo Ženská a mužská spevácka skupina Folklórnej skupiny Revúška z Revúčky, strieborné pásmo Mužská spevácka skupina FS Lykovec z Revúcej a Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte. V zlatom pásme sa umiestnila Ženská spevácka skupina Folklórneho súboru Vepor z Klenovca, Zlaté pásmo s návrhom na postup do krajského kola si vyspievala Mužská spevácka skupina z FS Vepor z Klenovca, Zlaté pásmo s priamym postupom do krajského kola získala Dievčenská spevácka skupina z Folklórneho súboru Háj Rimavskej Soboty.

Po súťažnom programe sa o dobrú náladu postarali Detská ľudová hudba Hájik z Rimavskej Soboty a Heligonkári z Klenovca. Ďakujeme všetkým účastníkom a návštevníkom podujatia za úžasnú atmosféru, ako aj mestu Jelšava za spoluprácu.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram