Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Učíme sa navzájom

Učíme sa navzájom - to je názov ďalšieho úspešného projektu, ktorý realizovalo Gemersko – malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v roku 2017.

Týmto  projektom sme chceli osloviť všetky generácie od najmenších až po seniorov, čiže sme tvorili viacgeneračné aktivity. Využívali sme múdrosti a skúsenosti našich seniorov a prenášali sme ich na mladšie generácie a to formou tvorivých dielní, rôznych edukačných aktivít, telesných, ale i duchovných aktivít. Realizovali sme tvorivé dielne, kde jednotlivé generácie si boli lektormi navzájom s tým, že seniori  učili staršie - tradičné remeslá svoje vnúčatá a mladšie generácie učili seniorov novšie - modernejšie techniky. Tak sa navzájom stretli pri pletení košíkov z pedigu, pri enkaustike – práci so žehličkou a voskom, pečení a zdobení perníkov, výrobe vianočných ozdôb, a mnohých ďalších technikách. V rámci duchovných aktivít, kde sa stretli všetky generácie sme  realizovali spoločnú prehliadku záujmovej tvorivosti.

Na záver celého projektu sme pripravili výstavu artefaktov, kde sme vystavili všetky „diela“, ktoré počas jednotlivých tvorivých dielní vznikli.

Cieľom celého projektu bolo vyzdvihnúť a poukázať na význam súdržnosti všetkých generácii v rámci jedného projektu a to od tých najmenších až po seniorov. Poukázať na užitočnosť starších ľudí pre spoločnosť, ale i pre rodinu a hlavne pre mladšie generácie. Využiť múdrosti  a skúsenosti starších ľudí a presunúť ich na deti a mládež a to formou tvorivých dielní, rôznych edukačných akcií, telesných aktivít, ale tiež duchovných aktivít.  Veríme, že vzájomným prepojením generácií sme  poskytli priestor na vzájomnú konfrontáciu a výmenu skúseností a tak obohatíme život aj mladším aj starším.

Projekt Učíme sa navzájom z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram