Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Zlatá strunka 2021 - vyhodnotenie

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja uskutočnilo v týždni od 26. apríla do 2. mája 2021 regionálnu online súťaž detských sólistov spevákov ľudových piesní ZLATÁ STRUNKA 2021.

V I. vekovej kategórii sa do súťažnej online prehliadky prihlásilo 7 speváčikov. Zastúpené boli DFS Zornička z Klenovca a ZŠ zo Sirka, ZŠ P. Dobšinského v Rimavskej Sobote a ZUŠ z Revúcej. V bronzovom pásme sa umiestnili Selina Ferková a Martina Dulajová. Strieborné pásmo získali Dominik Horváth, Július Baník, Saskia Černáková. Zlaté pásmo si vyspievali Dominika Jakubejová a Soňa Vaľová.

V II. kategórii sa prihlásilo 10 speváčikov a to z DFS Lykovček z Revúcej, DFS Mladosť z Klenovca, ZŠ P. Dobšinského z Rimavskej Soboty, ZŠ Hviezdoslavová z Revúcej. Výsledky súťažiacich sú nasledovné:Bronzové pásmo získala: Lucy Černáková, Strieborné pásmo získali: Lucia Jakabšicová, Radoslav Siman, Tamara Hrbálová, Tomáš Kukolík. Zlaté pásmo si vyspievali: Zoja Bohušová, Terézia Motyčková, Andrea Rapčanová, Dominika Kasáčová, Alžbeta Váradiová.

Celý víkend bolo na FB stránke spustené online hlasovanie na speváčky bez rozlíšenia veku, ktoré sa umiestnili v zlatom pásme. Hlas verejnosti na základe najvyššieho počtu "páči sa mi to" získala Terézia Motyčková.

Všetkým speváčikom srdečne blahoželáme, želáme hlavne veľa zdravia, veľa úspechov v škole i v speve. Ďakujeme im, že sa do našej súťaže prihlásili, že na sebe pracovali. Ďakujeme aj pedagógom a rodičom za podporu a spoluprácu.

Ešte raz srdečne blahoželáme všetkým speváčikom, všetci sú pre nás víťazmi a veľmi si vážime, že ľudová pieseň má miesto v ich srdiečkach.

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram