Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Zochova divadelná Revúca

3. mája 2022

Posledné aprílové dni sa konal v Mestskom kultúrnom stredisku v Revúcej 47. ročník súťažnej prehliadky neprofesionálneho divadla Zochova divadelná Revúca.

V termíne 28. - 30. apríla 2022 sa porote a divákom predstavili štyri divadelné kolektívy, ktoré do súťaže postúpili z regionálnych kôl súťaží neprofesionálneho divadla konaných v banskobystrickom kraji. Inscenácie hodnotila porota v zložení: PhDr. Ľubomír Šárik - predseda poroty, Mgr. Alžbeta Verešpejová, PhD. a Mgr. Dušan Krnáč - členovia poroty.

V kategórii I. Prúdy súčasného divadla sa v striebornom pásme umiestnilo Divadlo Havran z Rimavskej Soboty s inscenáciou Pomocník.

V kategórii II. Prúdy tradičného divadla v striebornom pásme DS MÚZa Nová Baňa, v bronzovom pásme DS Terézie Vansovej Rimavská Píla a DS Timrava Lučenec.

Súčasťou prehliadky boli sprievodné podujatia - divadelný workshop s Marianom Lackom pre účastníkov prehliadky a výstava Storočie divadla venovaná dejinám divadla v Rimavskej Sobote.

Vyhlasovateľom prehliadky bolo Národné osvetové centrum Bratislava z poverenia Ministerstva kultúry SR, hlavným organizátorom Gemersko-malohontské osvetové stredisko so sídlom v Rimavskej Sobote, kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej. Prehliadku z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizáciu prehliadky finančne podporili Národné osvetové centrum Bratislava a Banskobystrický samosprávny kraj.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram