Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Divadlo v Dome osvety

2. októbra 2023

Pokračovanie cyklu divadelných predstavení v Dome osvety – od októbra do novembra

Od slávnostného otvorenia zrekonštruovaných priestorov Domu osvety v Rimavskej Sobote už v októbri uplynie rok. Za toto obdobie sa vo vynovených priestoroch konalo už niekoľko podujatí z oblasti neprofesionálneho umenia, či rôzne prezentácie a vzdelávacie aktivity.

Ako sme už naznačili v názve správy, od októbra do novembra budú môcť návštevníci opäť zavítať do Domu osvety na divadelné predstavenia určené pre deti, mládež aj dospelých. Diváci sa budú môcť zasmiať, ale aj zamyslieť - veríme, že všetkým dáme možnosť pozrieť si niečo, z čoho budú mať krásny a zmysluplný zážitok. Hneď druhý októbrový utorok sa predstaví Divadlo Štefana Kvietika z Veľkého Krtíša s inscenáciou STARÚŠ PLESNIVEC. V októbri sa tiež predstaví Potulné dividlo J+T s divadelným predstavením Temer kompletná slovenská divadelná klasika za cca 60 minút. V novembrovom programe si budú môcť nadšenci divadelných inscenácii prísť pozrieť NIČ, ktoré uvedie ALTERNA z Rimavskej Soboty. So spomenutou divadelnou hrou sa umiestnili v zlatom pásme na celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla mladých FEDIM. Posledný deň, kedy na  „doskách“ Domu osvety budú prezentovať divadlá bude 16. november. Tento deň bude zameraný najmä pre najmenšieho diváka, ale i pre dospelých. Doobeda budú môcť návštevníci vidieť interaktívne divadelné predstavenie v podaní Divadla HAVRAN z Rimavskej Soboty - Ako sa hrá...mééé a za ním POPOLVÁR najväčší na svete v spracovaní Bábkového divadla nielen pre deti z Revúcej.

Súhrn spomenutých podujatí Divadlo v Dome osvety sa realizuje s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Viac informácii o divadelných predstaveniach nájdete priebežne aj na Facebook a Instagram stránkach Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram