Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Dobšinského rozprávkový Gemer 2016

24. októbra 2016

Literárnu autorskú súťaž „Dobšinského rozprávkový Gemer“ organizujeme už tradične na počesť slávneho rodáka gemerského regiónu - Pavla Dobšinského – pedagóga, spisovateľa, básnika, zberateľa a vydávateľa ľudových rozprávok. Súťaž prebieha v troch vekových kategóriách. Do 16. ročníka súťaže sa zapojilo 10 škôl z okresu Rimavská Sobota a jedna škola z okresu Revúca:
ZŠ P. K. Hostinského – RS, ZŠ Š. M. Daxnera – RS, Ev. ZŠ Z. Oravcovej – RS, ZŠ s MŠ Ožďany, ZŠ Jesenské, ZŠ Dr. V. Clementisa- Tisovec, , ZŠ Klokočova ul. – Hnúšťa, ZŠ s MŠ V. Mináča – Klenovec, SOŠ – Hnúšťa, Súkromná SOŠ – RS, SOŠ pri Reedukačnom centre v Tornali.

Od 47 autorov sme dostali  60 súťažných  prác, ktoré hodnotila trojčlenná odborná porota v zložení:

PhDr. Marta Hlušíková
Ing. Milana Jutková
PhDr. Ľubomír Šárik – predseda poroty

Slávnostné vyhodnotenie súťaže  sa uskutočnilo 20. októbra v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie diplomov a cien bolo spojené s interpretovaním najlepších ocenených prác.

Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Dobšinského rozprávkový Gemer 2016 – výsledky literárnej autorskej súťaže (ocenené práce si viete prečítať po kliknutí na názov)

POÉZIA

I. kategória
1. miesto: Liana Liptáková: Bublifuk (ZŠ Dr.V.Clementisa, Tisovec)
2. miesto: Nina Deáková: Obojaké spoluhlásky (ZŠ Š. M. Daxnera, RS)
3. miesto: Jozef Haninčík: Ranné vstávanie (ZŠ P. K. Hostinského, RS)

II. kategória
1. miesto: Adriana Gavurová: Kolorit (ZŠ Š. M. Daxnera, RS)
2. miesto: Jakub Smital: Puberťák (ZŠ Dr.V.Clementisa, Tisovec)
3. miesto: Andrej KurčíkBudúcnosť (ZŠ s MŠ Ožďany)

PRÓZA

I. kategória
1. miesto: Miroslav SzepessyLegenda o Ferrari (Evanjelická ZŠ Z. Oravcovej, RS)
2. miesto: Alex Cibuľa: Honzo na koze (ZŠ s MŠ Ožďany)
3. miesto: Laura Segedyová: Zázračná posteľ (Evanjelická ZŠ Z. Oravcovej, RS)

II. kategória
1. miesto: Žofia Slováková: Motýlie nebo (ZŠ P. K. Hostinského, RS)
2. miesto: Viktória Kováčová: Svet v zrkadle pána Náladového (ZŠ s MŠ Ožďany)
3. miesto: Gabriela Feješová: V objatí oblúd (Súkromná SOŠ, Ul. Novomeského, RS)
Cena poroty:
Ariel Kígyósy : Príbehy Stanelva (SOŠ pri Reedukačnom centre, Tornaľa)

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram