Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Dobšinského rozprávkový Gemer 2022

3. novembra 2022

Literárnu autorskú súťaž „Dobšinského rozprávkový Gemer“ organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko - kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja na počesť slávneho rodáka gemerského regiónu – Pavla Emanuela Dobšinského – pedagóga, spisovateľa, básnika a zberateľa ľudových rozprávok. Súťaž prebieha v dvoch žánroch (poézia a próza) a v troch vekových kategóriách.

Do 22. ročníka súťaže sa zapojilo 12 základných škôl a 2 stredné školy z okresov Rimavská Sobota a Revúca:

ZŠ P. K. Hostinského – RS, Evanjelická ZŠ Zlatice Oravcovej – RS, ZŠ Š. M. Daxnera – RS, ZŠ Pavla Dobšinského – RS, Súkromná ZŠ Creative – RS, ZŠ s MŠ Ožďany, ZŠ Dr. V. Clementisa – Tisovec, ZŠ ul. Klokočova – Hnúšťa, ZŠ  Hviezdoslavova 1 – Revúca, ZŠ J. A. Komenského – Revúca, ZŠ P. J. Šafárika – Tornaľa, Súkromná SOŠ – Rimavská Sobota, Stredná odborná škola – Hnúšťa.

Od 48 autorov sme dostali  53 súťažných  prác, ktoré hodnotila trojčlenná odborná porota v zložení:

PhDr. Ľubomír Šárik – predseda poroty
Ing. Milana Jutková
Mgr. Darina Kišáková

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže s odovzdaním diplomov a cien s uskutočnilo 27. októbra 2022 v Dome kultúry v Rimavskej Sobote, ale aj touto cestou gratulujeme oceneným a naše poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a tiež pedagógom, že si našli čas a zapojili sa do súťaže.

Výsledky XXII. ročníka literárnej autorskej súťaže Dobšinského rozprávkový Gemer 2022

Ocenené práce si viete prečítať po kliknutí na názov diela.

POÉZIA

I. kategória
1. miesto Nina Czeneová: Myška / ZŠ J. F. Rimavského, Hnúšťa
2. miesto Sára Kertész: Jeleň Elen / ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec
3. miesto: Peter Lipták: Unavená korytnačka / ZŠ s MŠ Ožďany

II. kategória
1. miesto Ján Ďurás: Dilema / ZŠ P. K. Hostinského, Rimavská Sobota
2. miesto Štefánia Kožiaková: Sebeláska / ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec
3. miesto René Milan Matucha: Neodchádzaj / ZŠ Dr. V. Clementisa, Tisovec

III. kategória
1. miesto Zuzana Bianka Budaiová: Splnený sen / Súkromná SOŠ, Rimavská Sobota
2. miesto Jozef Dudáš: Môj Deň / Súkromná SOŠ, Rimavská Sobota
3. miesto Natálie Dorková: Sklamanie / Súkromná SOŠ, Rimavská Sobota
3. miesto Lea Kozáková: Mama a dcéra / Súkromná SOŠ, Rimavská Sobota

PRÓZA

I. kategória
1. miesto Laura Háziková: Vôňa domova / ZŠ Š. M. Daxnera, Rimavská Sobota)
2. miesto Stela Šolcová: Taký malý zázrak / EZŠ Zlatice Oravcovej, Rimavská Sobota
3. miesto Janka Antalová: Vianoce v rodine Ježkovcov / ZŠ Klokočova, Hnúšťa

II. kategória
1. miesto Terézia Piljanová: Bútľavec / ZŠ Hviezdoslavova, Revúca
2. miesto Sára Sebők: Stratená alebo zachránená / EZŠ Zlatice Oravcovej, Rimavská Sobota
3. miesto Michaela Blišťanová: Sklenené husle / ZŠ J. F. Rimavského, Hnúšťa

III. kategória
1. miesto Dominika Radičová: Ja a moja nočná mora / Stredná odborná škola, Hnúšťa
2. miesto Veronika Jekkelová: Starí známi / Súkromná SOŠ, Rimavská Sobota
3. miesto Kevin Nociar: Dážď / Súkromná SOŠ, Rimavská Sobota

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram