Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Eva Manicová

Žije a tvorí v Tisovci. Svoje prvé medovníky napiekla v roku 1991. „Potrebovali sme v kultúrnom dome vyzdobiť vianočný stromček. Vtedy som si povedala, že naň nedáme žiadne gule a všetky tie „umelinky“, ale vyzdobíme ho orieškami, jabĺčkami a medovníkmi, tak ako to robili naše staré mamy,“ hovorí pani Evka Manicová. Máloktorá žena sa môže popýšiť toľkými funkciami a záľubami ako ona. Bola riaditeľkou kultúrneho strediska a viceprimátorkou mesta Tisovec, založila folklórny súbor, ba rozbiehala aj tisovský jarmok. Pečenie medovníkov je pre ňu relax. Jednoducho sa jej to zapáčilo.

„Mojím vzorom bola teta Koperová, ktorá už, žiaľ, nie je medzi nami. Chodili sme spolu vystupovať so súborom a súčasťou našej výbavy bol aj košík s medovníkmi. Kam sme išli, všade ich obdivovali. Raz ma pozvali na Slovenské veľvyslanectvo do Budapešti. Moje medovníkové srdiečko na tamojšej výstave získalo prvé miesto,“ hovorí pani Evka. A bolo rozhodnuté... medovníčky jej učarovali už navždy.

            Jej medovníčky najrôznejších tvarov, farieb, výzdob od výmyslu sveta dotvárajú atmosféru takmer každého väčšieho podujatia v regióne Gemer – Malohont, ale tešia srdcia a oči ľudí  v Japonsku, Kanade, Amerike, Afrike a  v Austrálii. Po jej dome sa takmer vždy šíri príjemná perníková vôňa.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram