Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Milan Slabej

21. mája 2020

Milan Slabej je fotograf  – amatér – samouk, ale hlavne  človek s mimoriadne citlivým srdcom a okom pre všetko krásne a nevšedné okolo nás.

Narodil sa v Tisovci, kde prežil celý doterajší život. Pracoval v závode Cestné stavby a mechanizmy až do svojho odchodu do dôchodku. Foteniu sa venuje od roku 1968. Ako sám hovorí, k foteniu sa dostal úplne náhodou, keď mu kamarát doniesol starý „aparát“ na opravu.

Ako vášnivý fotograf – amatér predkladá zo svojho repertoáru fotograficky zakonzervované chvíľky premenlivých podôb života prevažne zo zákutí nádhernej tisovskej prírody. Venuje sa hlavne krajinárskej a reportážnej fotografii. Za svoje fotografie získal viacero ocenení a čestných uznaní.

Mal veľké množstvo autorských výstav, v Českej republike, Maďarskej republike, Tisovci, Revúcej, v máji v roku 2009 mal autorskú výstavu v Rimavskej Sobote v rámci Dní mesta, ktorá bola gratuláciou a prejavom uznania pri príležitosti jeho životného jubilea 60. rokov.

Zúčastňoval sa aj kolektívnych výstav v Ružomberku, Humennom, Rimavskej Sobote, Sliači, Zvolene.

Svojim objektívom zachytáva a zvečňuje takmer všetky ročníky Gemersko – malohontských folklórnych slávností KLENOVSKÁ RONTOUKA v Klenovci, divadelné festivaly a ostatné kultúrne podujatia organizované Gemersko – malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote.

Milan Slabej je aj autorom knihy Tisovec naše mesto, ktorá zachytáva jeho rodné mesto v rôznych oblastiach i obdobiach, súčasnosť  i minulosť.

Milan rád rozpráva o svojich potulkách prírodou, aj o fotení, o tom, že je to o trpezlivosti a čakaní na tú správnu chvíľu, ale aj o veľkom šťastí.

My mu prajeme ešte veľmi veľa krásnych, šťastných chvíľ, ktoré nebudú len o nadýchnutí, ale hlavne také, ktoré berú dych.

Jeho fotografie prírody nájdete vo fotogalérii Pohľady na Tisovec na stránke mesta Tisovec.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram