Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Spevácky zbor Blaha Lujza

23. júna 2020

Miešaný spevácky zbor Blaha Lujza bol založený v apríli 2007 pri Základnej organizácii Csemadoku v Rimavskej Sobote. Od svojho založenia pravidelne účinkuje na rôznych spomienkových podujatiach tu žijúcich Maďarov, ktoré organizuje miestna organizácia Csemadoku, na kultúrnych podujatiach Domu kultúry v Rimavskej Sobote, na benefičných koncertoch Červeného kríža, na rôznych festivaloch.

Ročne má 10-15 predstavení, svoje mesto reprezentuje nielen na regionálnej úrovni, ale aj za hranicami Slovenska. Spevácky zbor sa predstavil už v Lučenci, v Tornali, vo Fiľakove, v Moldave nad Bodvou, v Šahách, v Plešivci, vo Veľkom Mederi, v Ózde, v Miskolci, v Budapešti a v roku 2018 mal úspešné vystúpenie na Medzinárodnom festivale speváckych  zborov v Krakove. Spieval aj na Medzinárodnom festivale náboženských piesní v Košickom Národnom divadle.

V jeho repertoári, ktorý sa neustále rozširuje sú dvoj-, troj- a štvorhlasné skladby z  rôznych  čias a hudobných žánrov. Na kvalifikačnej súťaži maďarských speváckych zborov na Slovensku v Galante (Kodályove dni) v roku 2008 spevácky zbor získal strieborné pásmo a v roku 2011 už  zlaté pásmo.  Spevácky zbor Blaha Lujza je od roku 2010 hlavným organizátorom Stretnutia speváckych zborov na Gemeri. Pri príležitosti 10. výročia založenia mu bola udelená Cena mesta Rimavskej Soboty a v roku 2018  zbor vydal svoj prvý CD nosič. Súčasným dirigentom 24 členného speváckeho zboru je Mgr. Szilárd Sósik.

Za uplynulých vyše desať rokov členovia zboru zažili mnoho úspechov a krásnych chvíľ plných zážitkov. Prekonali aj ťažšie obdobia. Jedno je isté, životnou silou Miešaného speváckeho zboru Blaha Lujza je hudba a zážitok zo spoločného spievania.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram