Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Úspechy na krajskej CINEAME

10. júla 2020
Kategória:

V sobotu 4. júla 2020 sa v Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom uskutočnila krajská postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby, ktorú usporiadalo Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom.

Z okresov Rimavská Sobota a Revúca sa prezentovalo 13 filmov vo všetkých troch vekových kategóriách. S radosťou oznamujeme, že štyri z nich boli ocenené, postupujú tak na Celoštátnu CINEAMU, ktorá je plánovaná v Bardejovských kúpeľoch v termíne 18. - 20. septembra 2020.

Ocenené filmy

V kategórii animovaný film autorov do 16 rokov získal 1. miesto krátky animovaný film kolektívu žiakov Základnej školy Klokočova v Hnúšti Vesmírna promoakcia a 2. miesto film kolektívu žiakov Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote Fotografovanie obyvateľov lesa. Oba filmy vznikli v rámci projektu Takto vidím ja realizovaného Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Medzi autormi od 16 do 21 rokov prvé miesto v kategórii hraný film získal Holič Matthiasa Kasara. V kategórii experiment autorov nad 21 rokov si prvé miesto odniesol Kristián Borzy s filmom Old forest - Zelená voda Kurinec.

Všetkým autorom ďakujeme za účasť a oceneným gratulujeme! Súťažné i nesúťažné filmy si môžte pozrieť v rámci jesenného FilmFestu, ktorý Gemersko-malohontské osvetové stredisko uskutoční ako súčasť projektu Neskrývaj, čo doma máš! podporeného z Fondu na podporu umenia.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram