Mapa stránky

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Gemersko-malohontské
osvetové stredisko

Zriaďovateľ

Ženský spevokol Szivárvány

4. júna 2020

Ženský spevokol Szivárvány (Dúha) založili oduševnené  ženy – speváčky v roku 2002 vo Veľkom Blhu (okres Rimavská Sobota). Ich cieľom je zachovať dávne tradície, zvyky a ľudové piesne svojej obce a odovzdať ich mladej generácii, ktorú sa snažia vychovávať v tomto duchu. Pravidelne vystupujú na rôznych miestnych kultúrnych podujatiach a slávnostiach, ktoré organizuje obec alebo Základná organizácia Csemadok-u. Okrem tradičných folklórnych programov majú v repertoári aj duchovné piesne, keďže slúžia na bohoslužbách reformovanej cirkvi i na cirkevných sobášoch, krstinách a pohreboch.

Spevokol Szivárvány pravidelne vystupuje na festivaloch v okolitých dedinách aj mimo regiónu, dokonca v Maďarsku. Speváčky sú stálymi účinkujúcimi regionálneho festivalu Kultúrne slávnosti gemerských Maďarov, na ktorý sa každoročne vďačne a s veľkou radosťou pripravujú. Zapájajú sa aj do rôznych kvalifikačných súťaží doma aj v susednom Maďarsku. Veľký zážitok pre Ženský spevokol Szivárvány znamenalo pozvanie na III. Celosvetové stretnutie Palócov, kde sa prezentoval pred tisíckami nadšených divákov.

Za uplynulých čoskoro dvadsať rokov medzi členkami  spevokolu vzniklo skutočné priateľstvo, stretávajú sa a navštevujú sa aj ako rodiny, činnosť v spevokole pre nich znamená skutočne veľa. V roku 2010 spevokol z vybraných ľudových a duchovných piesní vydal svoj prvý CD nosič, na čo môže byť právom veľmi pyšný.

Hľadať

Spojte sa s nami

Digitálny sprievodca

Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja
Otvoriť sprievodcu

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo

Partneri

fond-na-podporu-umenia-logo
kult-minor-logo
akoi-logo
rimava-sk-logo
radio-regina-stred-logo
v-obraze-logo
Logo-GMOS

Gemersko -malohontské
osvetové stredisko

Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské osvetové stredisko
Jesenského 340/5
979 01 Rimavská Sobota

Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh

Zriaďovateľ:

BB samospravny kraj logo

Hľadať:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram