fbpx

Úspechy na krajskej CINEAME

V sobotu 4. júla 2020 sa v Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom uskutočnila krajská postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby, ktorú usporiadalo Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom.

Z okresov Rimavská Sobota a Revúca sa prezentovalo 13 filmov vo všetkých troch vekových kategóriách. S radosťou oznamujeme, že štyri z nich boli ocenené, postupujú tak na Celoštátnu CINEAMU, ktorá je plánovaná v Bardejovských kúpeľoch v termíne 18. – 20. septembra 2020.

Ocenené filmy

V kategórii animovaný film autorov do 16 rokov získal 1. miesto krátky animovaný film kolektívu žiakov Základnej školy Klokočova v Hnúšti Vesmírna promoakcia a 2. miesto film kolektívu žiakov Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote Fotografovanie obyvateľov lesa. Oba filmy vznikli v rámci projektu Takto vidím ja realizovaného Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Medzi autormi od 16 do 21 rokov prvé miesto v kategórii hraný film získal Holič Matthiasa Kasara. V kategórii experiment autorov nad 21 rokov si prvé miesto odniesol Kristián Borzy s filmom Old forest – Zelená voda Kurinec.

Všetkým autorom ďakujeme za účasť a oceneným gratulujeme! Súťažné i nesúťažné filmy si môžte pozrieť v rámci jesenného FilmFestu, ktorý Gemersko-malohontské osvetové stredisko uskutoční ako súčasť projektu Neskrývaj, čo doma máš! podporeného z Fondu na podporu umenia.

Zdieľam